Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)
RIVIAN

Forex Piyasası

RIVIAN

Rivian Hisse Senedi
G. Değişim
En Yüksek -
En Düşük -
Açık Alış-Satış Pozisyonları
Satış
Alış
Son Güncelleme:
RIVIAN Grafiği
İşlem Saatleri 16:31-22:59
Sembol #RIVIAN
Spread Değişken
Kaldıraç 1:10
Swap Alış -0.09
Swap Satış -0.085
Hacim 1000
İşlem koşulları, fiyat ve grafik verileri farklılık gösterebilir, işlem platformu verilerini baz alınız.
(Feragat - İşlem Koşulları)
EKONOMİK TAKVİM
RIVIAN Araştırma & Analizleri
Rivian’da Bilanço Beklentileri
09 Mart 2022 Özel Raporlar
Elektrikli araç üreticilerinden Rivian’ın 2021 yılı dördüncü çeyreğine ait finansal raporlarını 10 Mart 2022 günü, piyasa kapanışı sonrasında sunması bekleniyor. Rivian Ocak 2021’dea yaptığı a&ccedi ...
Rivian Hisse Senedi Hakkında
RIVIAN

Rivian Automotive, 2009 yılında Robert "RJ" Scaringe tarafından Mainstream Motors elektrikli araç otomobil üreticisi ve otomotiv teknolojisi şirketi olarak kurulmuş bir Amerikan şirketidir.

Rivian, gelecekteki araçları destekleyebilecek veya diğer şirketler tarafından benimsenebilecek bir "kaykay" platformu üzerinde bir elektrikli spor arazi aracı (SUV) ve kamyonet üretmektedir ve elektrikli pikap araçları sağlamaktadır.

Şirketin 2017 yılında 16 milyon dolara neredeyse üretime hazır olan Mitsubishi Motors'a ait tesisini satın almış; Aralık 2017'de Rivian, sırasıyla A1T ve A1C olarak adlandırılan elektrikli beş kişilik bir kamyonet ve yedi kişilik elektrikli bir SUV olan ilk iki ürününü kısa sürede tanıtmıştır. Bu girişim Tesla'nın Kaliforniya'daki NUMMI fabrikasını satın almasına benzetilmiştir. Rivian'ın 2018'de 250 çalışan ile başladığı üretime 2021'de 9.000'den fazla çalışan ile devam etmektedir.

Rivian, 2021'in sonlarında R1T kamyonetinin teslimatlarına başlamıştır, daha sonra da teslimat minibüsü ve R1S SUV’un geliştirilmesine odaklanmıştır. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da 2023 yılı sonuna kadar özel bir şarj ağı kurmayı planlayan Rivian, Georgia'da 5 milyar ABD Doları değerinde başka bir fabrika inşa etmeyi de tasarlanmaktadır.

Illinois; Woking, Birleşik Krallık; Plymouth, Michigan; Vancouver, Kanada; ve Wittman, Arizona., Irvine, Carson ve Palo Alto, California'da ek tesisleri bulunmaktadır.

2021 yılında otomotiv sektöründeki cip krizinden etkilenmekle birlikte Rivian, GM, Ford ve Tesla gibi endüstrinin ana unsurlarını yenerek tüketici pazarına tamamen elektrikli bir pikap getiren ilk otomobil üreticisi olmuştur.

Kasım 2021'deki halka arzdan 13,5 milyar ABD doları finansman sağlayan Şirketin hisseleri Nasdaq'ta "RIVN"  kodu ile işlem görmektedir. Ford, halka arzdan sonra 10 milyar dolardan fazla bir değere ulaşan Rivian'daki yüzde 12 hissesini elinde tutmaktadır. Amazon ise halka arzda 200 milyon dolarlık hisse satın alarak Rivian'daki toplam hissesini %22'ye çıkarmıştır.

Mart 2022'de Rivian, TIME'ın 2022 Yılının En Etkili 100 Şirketi Listesine girmiştir.

ÜCRETSİZ DENEME HESABI İLE RİSK ALMADAN DENEMEYE BAŞLAYIN!
Denemeye başla butonuna tıklayarak GCM'den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!