Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)
VALE

Forex Piyasası

VALE

Vale Hisse Senedi
G. Değişim
En Yüksek -
En Düşük -
Açık Alış-Satış Pozisyonları
Satış
Alış
Son Güncelleme:
VALE Grafiği
İşlem Saatleri 16:31-22:59
Sembol #VALE
Spread Değişken
Kaldıraç 1:10
Swap Alış -0.09
Swap Satış -0.085
Hacim 5000
İşlem koşulları, fiyat ve grafik verileri farklılık gösterebilir, işlem platformu verilerini baz alınız.
(Feragat - İşlem Koşulları)
EKONOMİK TAKVİM
Vale Hisse Senedi Hakkında
VALE

Vale SA, bağlı kuruluşlarıyla birlikte Brezilya'da ve uluslararası alanda çelik üretiminde hammadde olarak kullanılmak üzere demir cevheri ve demir cevheri paletleri üretmektedir. Şirket daha önce Companhia Vale do Rio Doce olarak bilinmektedir ve 2009'da adını Vale SA olarak değiştirmiştir.

Brezilya'daki en büyük lojistik operatörlerinden biri olan Şirket, demirli mineraller, ana metaller ve kömür segmentlerinde faaliyet göstermektedir. Demirli mineraller segmenti, demir cevheri ve paletler, manganez, ferroalyajlar ve diğer demirli ürünleri üretmekte ve ilgili lojistik hizmetleri sağlamaktadır.

Baz metaller segmenti, nikel ve bakır, altın, gümüş, kobalt, değerli metaller ve diğerleri gibi yan ürünlerini üretmektedir.

Kömür bölümü, metalurjik ve termal kömürün çıkarılmasıyla ilgilenmekte ve ilgili lojistik hizmetleri sağlamaktadır.

Şirket; dünyanın en büyük demir cevheri ve nikel üreticisidir ve aynı zamanda platin grubu metaller de sunmaktadır. Vale ayrıca manganez, ferroalyajlar, boksit, potas, kaolin üretmektedir. Şu anda dokuz hidroelektrik santraline sahiptir ve ürünlerini taşımak için kullanılan geniş bir demiryolu, gemi ve liman ağı işletmektedir.

Vale, 2021'de 111 milyar ABD doları tahmini piyasa değeriyle Latin Amerika'nın en değerli şirketi olarak kabul edilmektedir.

ÜCRETSİZ DENEME HESABI İLE RİSK ALMADAN DENEMEYE BAŞLAYIN!
Denemeye başla butonuna tıklayarak GCM'den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!