Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

Viop Piyasası

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.

Son Güncelleme:
EKONOMİK TAKVİM
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. Araştırma & Analizleri
TSKB Aralık Vade Görünümü
07 Aralık 2020 Özel Raporlar
TSKB Aralık vade kontratı kademeli düşüşlerle birlikte 1,81 desteğine yaklaştı. Önümüzdeki süreçte 21 ve 50 periyotluk üssel hareketli ortalamaların desteklediği 2,10 – 2,24 bölgesinin direnç olarak tutumu takip edilebilir. Bu bölge altında sürebilecek ba ...
TSKB Eylül Kontratında Güncel Görünüm
23 Eylül 2020 Özel Raporlar
TSKB Eylül vade kontratı 50 ve 100 periyotluk üssel hareketli ortalamalar altındaki seyrini sürdürüyor. Kademeli şekilde düşüşler ardından 1,04 seviyesinden destek bulunsa da, genel itibariyle aşağı yönlü görünüm devam ediyor.Önümüzdeki süreçte fiyatlamal ...
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. Hakkında
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), 1950 yılında, Dünya Bankası, T.C. Merkez Bankası desteği ve ticari bankaların pay sahipliği ile Türkiye'nin ilk özel kalkınma ve yatırım bankası olarak İstanbul’da kurulmuştur.

TSKB, Kurumsal Bankacılık, Yatırım Bankacılığı ve Danışmanlık Hizmetleri olmak üzere 3 ana iş kolunda faaliyet göstermektedir. Genel Merkezi İstanbul’da olan TSKB’nin Ankara ve İzmir’de şubeleri bulunmaktadır.

TSKB özel sektör kuruluşlarının yatırımlarına doğrudan kredi verdiği gibi toptancı bankacılık (APEX bankacılığı) kapsamında finansal kiralama ve faktoring şirketleri, ticari bankalar ve katılım bankaları aracılığıyla KOBİ ve ihracatçı firmalara da kredi sağlamaktadır.

Yatırım Bankacılığı alanındaki hizmetlerin bir bölümü TSKB’nin iştirak şirketlerinden Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. ile kurulan sinerjik işbirliği kanalıyla yürütülmektedir.

TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş,; ESCARUS - TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı A.Ş olmak toplam dört iştiraki bulunmaktadır.

Banka, 2018 rakamları ile toplam 6,281 milyon dolarlık fonlamanın yüzde 93’ününü uzun vadeli yapmıştır. Yine aynı yıl 38,3 milyar TL olan aktif büyüklüğü ile Türkiye’nin 13’cüncü bankası olmuştur. Bankanın 567 çalışanı bulunmaktadır. TSKB 2018’de bir ilke daha imza atarak Asya Altyapı Yatırım Bankası’ndan (AIIB), özel sektör firmalarına aktarılmak üzere kaynak sağlayan ilk finansal kuruluşudur. Bu kaynak ile, Türkiye genelinde firmaların gerçekleştirecekleri yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, ulaşım, enerji iletimi, atık su yönetimi ve telekomünikasyon yatırımlarına 200 milyon ABD Doları daha finansman sağlayacaktır.

TSKB’nin toplam varlıkları 2018 yıl sonu itibarıyla 38,3 milyar TL’ye ulaşmıştır. Karşılık öncesi net faaliyet kârı önceki yılın aynı dönemine göre %50 artış göstererek 1,3 milyar TL olarak gerçekleşmiş, net dönem kârı ise %11 artışla 661 milyon TL olmuştur. Banka 2018 yılında nakdi ve gayrinakdi kredileri ile reel sektöre yaklaşık 2 milyar ABD Doları tutarında destek sağlamıştır.

Şirketin dahil olduğu endeksler: BIST TÜM-100 / BIST MALİ / BIST ANA / BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT.

ÜCRETSİZ DENEME HESABI İLE RİSK ALMADAN DENEMEYE BAŞLAYIN!
Denemeye başla butonuna tıklayarak GCM'den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!