Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

Viop Piyasası

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.

Son Güncelleme:
EKONOMİK TAKVİM
Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Araştırma & Analizleri
Doğan Holding Bilanço Değerlendirmesi
25 Şubat 2019 Özel Raporlar
Doğan Holding, son açıkladığı 2018/12 bilançosunda yıllık kümülatif 3 milyar 567 milyon TL net kar açıkladı. Grubun toplam net zararı geçen yıl 377 bin TL seviyesindeydi. Şirketin kümülatif karında, 2018 yılında odaklanma ve verimlilik stratejisi ışığında ...
Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Hakkında
Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.

Türkiye enerji ve medya sektörünün lider şirketlerinden olan Doğan Holding veya Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş,  Onursal Başkan Aydın Doğan’ın 1959 yılında Mecidiyeköy Vergi Dairesi’ne kaydolması ve 1961’de otomotiv alanında ilk şirketini kurması ile faaliyete geçmiştir.

Aydın Doğan ve ailesinin sahibi olduğu Adil Bey Holding'in bünyesinde; enerji, sanayi, otomotiv ticareti, finansal hizmetler, medya ve turizm alanlarında 20 bine yakın çalışanı ile Türkiye merkezli holding şirketidir. Geniş coğrafyada, uluslararası gruplarla kurduğu stratejik işbirlikleri ile güçlü finansal yapı ve kredibiliteye sahiptir.

Doğan Holding bünyesinde Galata Wind, Boyabat Hes (JV), Aslancık Hes (JV), Çorum Ges, Glokal Dijital (Hurriyetemlak.Com), KanalD Romanya, D Yapım, Doğan Müzik Yapım, Rapsodi, Doğan Burda (JV), Doğan Egmont (JV), Doğan Dış Ticaret, Milpa, Kelkit Doğan Besi şirketleri bulunmaktadır.

Doğan Holding, Mayıs 2018 yılında Hürriyet, Doğan Gazetecilik, Doğan Haber Ajansı gibi medya şirketlerini 919 milyon dolara, Müzik ve kitapevi şirketi D&R’ı 100 milyon dolara satmıştır. Doğan Holding’in 2017 yılı konsolide geliri 10.478 milyon TL’dir.

Doğan Holding’in ortaklık yapısı ise Adil bey Holding yüzde 49,6, Doğan Ailesi yüzde 14,4 ve halka açıklık oranı yüzde 36’dır.

Doğan Holding,  Borsa İstanbul’da BIST 30 / BIST İSTANBUL / BIST MALİ / BIST 50 / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK / BIST YILDIZLARI / BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST HOLD. VE YATIRIM / BIST TÜM PAYLAR / BIST 100 endekslerine dahildir. DOHOL kodu ile VİOP’ta işlem görmektedir.

ÜCRETSİZ DENEME HESABI İLE RİSK ALMADAN DENEMEYE BAŞLAYIN!
Denemeye başla butonuna tıklayarak GCM'den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!