Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

Viop Piyasası

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.

Son Güncelleme:
EKONOMİK TAKVİM
Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Araştırma & Analizleri
VAKBN yakın vade kontratı kademeli yükselişlerle 6,60 – 6,78 aralığına kadar tırmandı. Bankacılık sektörüne ilişkin pozitif fiyatlamalar devam ederken, VAKBN tarafında 20, 50 ve 200 periyotluk üssel hareketli ortalamalar üzerindeki görünüm pekişiyor.Önümü ...
VAKBN ve PGSUS’ta Görünüm
08 Ekim 2019 Özel Raporlar
Türkiye’nin Suriye’ye operasyon başlatacağı haberleri ile birlikte ABD tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Türk varlıklarında bir miktar satış hareketi gözlemlendi. Olayın etkisi ile CDS (Kredi Temerrüt Takası) seviyelerinde bir miktar yükselme görü ...
Vakıfbank, yılın ikinci yarısında mevduat maliyetlerindeki yüksek artıştan dolayı net faiz gelirlerini geçen yıla göre düşürmüştür, yılın genelinde ise net faiz gelirleri 2017 yılına göre %26 artış göstermiştir. Bu dönem içerisinde, TÜFEX getirileri ve kr ...
Yılın ilk yarısında tatmin edici finansal sonuçlar açıklamış olan Vakıfbank, ikinci yarıda artan faiz oranlarının fonlama maliyetlerinde yarattığı artıştan dolayı karında düşüş yaşayabilir. Banka’nın kredi yeniden yapılandırma rasyosu düşük, bu ise genel ...
Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı Hakkında
Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.

1954 yılında kurulan Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. (Ticaret Anonim Ortaklığı) Türkiye’nin 3. kamu sermayeli bankalarından birisi olup, bankacılık alanında faaliyet göstermektedir. Vakıfbank özellikle bir alanda değil; bireysel ve özel bankacılık alanlarının yanı sıra KOBİ, kurumsal, ticari ve tarım bankacılığı gibi tüm finansal alanlarda uzmanlaşmış, Türkiye'nin öncü bankalarındandır.

Vakıfbank sermayesinin %43’ü Vakıflar Genel Müdürlüğü nezdindeki mazbut vakıflara, %15,64’ü mülhak vakıflara, %16,10’u mensuplarının üyesi olduğu Vakıflar Bankası Emekli Sandığı’na, %25,18’i halka arz edilmiş olup kalanı ise diğer hakiki ve hükmi şahıslara aittir.

VakıfBank, bireysel ve kurumsal müşterilerine ülke çapına yayılan 900’ün üzerinde şubesinin yanı sıra ileri teknolojiyle desteklenen alternatif dağıtım kanalları aracılığıyla hizmet sunmaktadır. VakıfBank’ın ABD New York ve Kuzey Irak Erbil şubelerinin yanı sıra bir de Bahreyn’de kıyı bankacılığı şubesi vardır. Ayrıca, Avusturya’da VakıfBank International AG (Viyana Şubesi ve Almanya’da Frankfurt ve Köln Şubeleri), KKTC’de World Vakıf UBB. Ltd. ve Kıbrıs Vakıflar Bank. Ltd. olmak üzere yurt dışında üç bankada da iştiraki bulunmaktadır. VakıfBank’ın diğer iştirakleri arasında; Güneş Sigorta A.Ş., Vakıf Emeklilik A.Ş., Vakıf Finans Factoring Hizmetleri A.Ş., Vakıf Finansal Kiralama A.Ş., Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Vakıf B Tipi Menkul Kıymetler Yat. Ort. A.Ş., Vakıf Portföy Yönetimi A.Ş., Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Vakıf Pazarlama San. ve Ticaret A.Ş., Taksim Otelcilik A.Ş., Vakıf Enerji ve Madencilik A.Ş., Vakıf Gayrimenkul Değerleme A.Ş. bulunmaktadır.

Vakıfbank’ın halka açık olan hisseleri VAKBN işlem kodu ile  VİOP'ta işlem görmekte olup ana faaliyet konusu bankacılıktır.

VakıfBank, Borsa İstanbul’da BIST TEMETTÜ / BIST 30 / BIST 100 / BIST BANKA / BIST MALİ / BIST 50 / BIST YILDIZ / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ / BIST TÜM endekslerine dahildir.

ÜCRETSİZ DENEME HESABI İLE RİSK ALMADAN DENEMEYE BAŞLAYIN!
Denemeye başla butonuna tıklayarak GCM'den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!