Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

Viop Piyasası

Gübre Fabrikaları Türk A.Ş.

Son Güncelleme:
EKONOMİK TAKVİM
Gübre Fabrikaları Türk A.Ş. Araştırma & Analizleri
CADJPY Yeni Hareket Hazırlığında
07 Nisan 2016 Özel Raporlar
Küresel piyasaların son dönemdeki birinci gündem maddesini, Japon Yen’inde yaşanan hızlı değerlenmenin oluşturduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla yatırımcıların Yen paritelerinde de ciddi hareketlilik ve fırsatlar yakalama imkanı bulduğunu belirtebiliriz.T ...
Gübre Fabrikaları Türk A.Ş. Hakkında
Gübre Fabrikaları Türk A.Ş.

GÜBRETAŞ (Gübre Fabrikaları Türk A. Ş.), Türk çiftçisinin kimyevi gübrelerden yararlanarak yüksek verimli ve kaliteli ürünler elde etmesi amacıyla Türkiye’nin ilk kimyevi gübre fabrikası olarak 6 Kasım 1952 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuş, İskenderun’da 1954 yılında üretime geçmiştir.

GÜBRETAŞ sektörde fosfatlı ve kompoze gübre üretimi, toprak analiz laboratuvarlarının kurulması gibi çok önemli yatırımlar ile alanında birçok yeniliği hayata geçirmiştir.

2008'de liderlik ettiği konsorsiyumla İran'ın Razi Petrochemical şirketini satın alan GÜBRETAŞ Türkiye'nin yurtdışında gerçekleştirdiği en büyük sanayi yatırımını yaparak kimyevi gübre sektöründe dünya oyuncuları arasında yerini almıştır.

GÜBRETAŞ Karadeniz havzası ülkeleri başta olmak üzere, Ortadoğu'dan ABD'ye, Avrupa'dan Kuzey Afrika'ya kadar dünyanın farklı bölgelerinden ürün ve hammadde tedarik etmektedir.

Türkiye genelindeki 2.800’e yakın yaygın bayi ağıyla GÜBRETAŞ, zengin ürün portföyü, yüksek kalite algısı ve %31’lik pazar payıyla kimyevi gübre sektörünün lideridir

Şirketin %25’i Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görürken, kalan hisseler Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olan ana hissedar Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’ne aittir.

GÜBRETAŞ, Borsa İstanbul’da BIST 50 / BIST KİMYA, PETROL, PLASTİK / BIST 30 / BIST TÜM / BIST SINAİ / BIST 100 / BIST İSTANBUL / BIST YILDIZ endekslerine dahildir. GUBRF kodu ile VİOP’ta işlem görmektedir.

ÜCRETSİZ DENEME HESABI İLE RİSK ALMADAN DENEMEYE BAŞLAYIN!
Denemeye başla butonuna tıklayarak GCM'den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!