Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

Viop Piyasası

Koza Altın İşletmeleri A.Ş.

Son Güncelleme:
EKONOMİK TAKVİM
Koza Altın İşletmeleri A.Ş. Araştırma & Analizleri
KOZAL’da Güncel Görünüm
17 Ekim 2019 Özel Raporlar
KOZAL, Ons Altın'ın 1515 $ seviyelerinde tutunamaması ve Borsa İstanbul’daki genel satış baskısı ile birlikte geri çekilme yaşadı. Kısa vadede 70,50 seviyesinden başlattığı negatif yönlü hareketi devam ettirdiği ve buradan bir miktar tepki hareketi oluştu ...
Koza Altın’ın 2018 bilançosuna göre net karı 1 milyar 173 milyon TL. 2018 yılı itibariyle şirket altın kaynakları 8 milyon 600 bin onsa rezervleri ise 2 milyon 400 bin onsa ulaştı. 2017 yılsonuna göre olan değişimlerin nedeni ise Söğüt projesinin hukuki s ...
Koza Altın İşletmeleri A.Ş. Hakkında
Koza Altın İşletmeleri A.Ş.

Koza Altın İşletmeleri A.Ş., Türkiye'de altın madenlerini araştırmak ve işletmek amacıyla 1989 yılında Avustralya Normandiya Madencilik Şirketi'nin bir kolu olarak kurulmuş, 2005 yılında ise şirketin tüm hisselerini satın almıştır. İlk etapta Ovacık ve yakınlarında altın madeni işleme faaliyetinde bulunan Koza Altın, daha sonra yakın bölgelerde de faaliyet göstermeye başlamıştır.

Koza Altın bugün Türkiye genelinde Ege, Marmara, Karadeniz, Orta ve Doğu Anadolu Bölgelerinde 52 işletme ruhsatına ve 27 arama ruhsatına sahiptir. Koza Altın,  bünyesinde üretim yapan maden işletmeleri şunlardır; Ovacık’ta yeraltı işletmeciliği, Çukuralan’da açık ocak ve yeraltı işletmeciliği, Himmetdede’de açık ocak işletmeciliği, Kaymaz’da açık ocak işletmeciliği ve Mastra’da açık ocak ve yeraltı işletmeciliği devam etmektedir. Ayrıca, Kanada Medgold Kaynakları ile bir ortak girişim Portekiz'de altın ve gümüş için araştırmalar yürütmektedir. 2017 on iki aylık dönemde 204.916 ons altın üretimi gerçekleştirilmiştir.

Koza Altın İşletmeleri A.Ş.’nin ortaklık yapısında ATP İnşaat Ve Ticaret AŞ yüzde 45,01 hisseye, Koza-İpek Holding A.Ş. yüzde 24,99 hisseye ve diğer yüzde 30 hisseye sahiptir.

Koza Altın, Borsa İstanbul’da BIST MADENCİLİK / BIST TÜM BAYİLER / BIST YILDIZLARI / BIST 50 / BIST SANAYİİ / BIST 30 / BIST 100 / BIST İZMİR endekslerinde yer almaktadır. KOZAL koduyla VİOP’ta işlem görmektedir.

ÜCRETSİZ DENEME HESABI İLE RİSK ALMADAN DENEMEYE BAŞLAYIN!
Denemeye başla butonuna tıklayarak GCM'den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!