Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

Viop Piyasası

Coca-Cola İçecek A.Ş.

Son Güncelleme:
EKONOMİK TAKVİM
Coca-Cola İçecek A.Ş. Araştırma & Analizleri
AUDCAD Paritesi ve RSI
24 Aralık 2015 Özel Raporlar
Dikkat çekenler;- 34 ve 55 periyotluk üssel hareketli ortalamalar üzerinde (güncel seviyelerin oluşturduğu bölge 0,9967 - 1,0007) yükseliş trendi sürüyor,- Aynı süreçte Göreceli Güç Endeksi RSI`da 43,80 - 50,20 bölgesinde destek sağlıyor,- Hareketli ortal ...
Son dönemde emtia fiyatlarındaki gerilemenin sürmesi, ülke gelirinin önemli bir kısmını kıymetli maden ve enerji satışından karşılayan Avustralya ile Kanada ekonomileri üzerinde baskı oluşturuyor. Ancak ülke para birimlerinin kendi arasındaki mücadeleyi t ...
Coca-Cola İçecek A.Ş. Hakkında
Coca-Cola İçecek A.Ş.

Amerika Birleşik Devletleri kökenli dünyanın en büyük çok uluslu içecek şirketi Coca Cola, genel merkezi Georgia Atlanta’da olan, 200 den fazla ülke ve bölgede sunduğu 500’den fazla marka ile komple bir içecek şirketi olma yolundadır.

1886 yılında Eczacı Dr. John Pemberton tarafından geliştirilen formül Atlantalı işadamı Asa Griggs Candle vizyonuyla bugün 700 binden fazla çalışanın istihdamı, 4100’den fazla ürün, dünyada 27 milyon perakende satış noktası ile dünyanın en büyük çok uluslu içecek şirketi efsanesine dönüşmüştür.

Türkiye’de Coca-Cola Meşrubat Pazarlama Danışmanlık San. Tic. A.Ş. (Coca-Cola Türkiye) tarafından temsil edilen Şirket, ülkemizde 16 Eylül 1964'de üretime başlamıştır.

Coca-Cola İçecek A.Ş (CCI), Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Ürdün, Irak, Suriye ve Tacikistan’da 8500’e yakın çalışanı ile faaliyet gösteren çok uluslu bir içecek şirketidir.

The Coca-Cola Company markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştiren CCI, Coca-Cola sistemindeki en önemli şişeleyicilerden biridir.

CCI 10 ülkede yer alan 26 fabrikası ile 400 milyonluk tüketicisine gazlı içeceklerin yanı sıra su, meyve suyu, enerji ve sporcu içecekleri, buzlu çay ve çaydan oluşan gazsız içecekler kategorisinde de zengin bir ürün portföyü sunmaktadır.

Ocak 2012 itibari ile Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan ülkelerini kapsayan Kafkasya ve Orta Asya bölgeleri de Coca-Cola Türkiye merkezi altında yönetiliyor.

CCI’ın hisseleri Borsa İstanbul’da (BIST) “CCOLA.IS”, Eurobond’u ise İrlanda Borsası’nda “CCOLAT” sembolleriyle işlem görmektedir. Şirketin dahil olduğu endeksler: BIST YILDIZ / BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK / BIST SINAİ / BIST TÜM / BIST GIDA, İÇECEK / BIST 100-30 / BIST 50 / BIST 100 / BIST İSTANBUL

ÜCRETSİZ DENEME HESABI İLE RİSK ALMADAN DENEMEYE BAŞLAYIN!
Denemeye başla butonuna tıklayarak GCM'den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!