Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

Viop Piyasası

Alkim Alkali Kimya A.Ş

Son Güncelleme:
EKONOMİK TAKVİM
Alkim Alkali Kimya A.Ş Hakkında
Alkim Alkali Kimya A.Ş

Alkim Kimya, 1948'de İstanbul'da şahıs şirketi statüsünde küçük bir imalathane ile başlamış, 1957'de limited şirket olarak faaliyetini sürdürmüştür. 1963'te ise Türkiye'deki sodyum sülfat işletmelerini geliştirmek amacıyla Amerikan Essex Interore Inc. ile ortak olmuş ve Alkim Alkali Kimya A.Ş.’ye dönüşmüştür. Daha sonra 1971 Yılında Amerikalı ortak Essex Interore Inc. hisselerini Kora Ailesine devretmiştir. 

Alkim Kimya madencilik, kimyasal maddelerin çıkarılması, üretilmesi ve satışını gerçekleştirmekte ve kimyasal ürünler, kağıt ve diğer olmak üzere üç ana segmentte faaliyet göstermektedir.

Alkim Kimya ürünleri arasında sodyum sülfat, sodyum klorür (tuz), leonit, kağıt ve krom bulunmaktadır.

Şirketin iki kimyasal tesisi, bir kâğıt üretim tesisi, üç göl tesisi ve bir yeraltı sodyum sülfat tesisi vardır. Alkim Kimya ürünleri gıda, tekstil, cam, kağıt ve deterjan olmak üzere birçok endüstride kullanılmaktadır ve Yunanistan, Mısır, Bulgaristan, Romanya, Suriye, Lübnan, Suudi Arabistan, Libya, Tunus ve İsrail dahil birçok ülkeye ihraç edilmektedir.

Şirket, aynı zamanda iştiraki olan Alkim Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti aracılığıyla sigortacılık faaliyetleri ile de ilgilenmektedir.

Alkim Kimya, Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST TEMETTÜ / BIST KİMYA, PETROL, PLASTİK / BIST TEMETTÜ 25 / BIST TÜM / BIST 50 / BIST YILDIZ / BIST 100-30 / BIST SINAİ endekslerine dahildir. ALKIM kodu ile Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

ÜCRETSİZ DENEME HESABI İLE RİSK ALMADAN DENEMEYE BAŞLAYIN!
Denemeye başla butonuna tıklayarak GCM'den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!