Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

Viop Piyasası

İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş.

Son Güncelleme:
EKONOMİK TAKVİM
İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş.
İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş.

Koza Holding şirketlerinden İpek Enerji; petrol, doğalgaz, kömür ve benzer doğal enerji kaynaklarının yanı sıra yenilenebilir enerjinin geliştirilmesi ve araştırılması ile uğraşan Türkiye merkezli bir şirkettir. Şirket, Koza-İpek Holding'in bir iştirakidir.

1985 yılında merkezi Adana’da olmak üzere kurulan İpek Enerji’nin faaliyet alanları ilk önce davetiye, kartvizit imalat, ithalat ve ihracatı, matbaa makine ve malzemeleri alım satımı olmuştur. 2010 yılında şirket ham petrol ve doğalgaz arama üretim çalışmalarına da başlamıştır. 2011 yılında Şirketin unvanı İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

İlk sondajlı arama faaliyetine 2011 yılında başlayan İpek Enerji, 2013 yılında ilk ekonomik petrol keşfine imza atmıştır. 34 API kalitedeki ham petrolün üretilmesi için üretim tesisi kurulmuştur. Şirketin Türkiye'nin Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nde geliştirdiği Kozluk ve Sirvan Projeleri adında iki projesi vardır.

İpek Enerji, BIST MADENCİLİK / BIST ANKARA / BIST 100-30 / BIST YILDIZ / BIST TÜM / BIST 50 / BIST 100 / BIST SINAİ endekslerine dahildir. IPEKE kodu ile Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

ÜCRETSİZ DENEME HESABI İLE RİSK ALMADAN DENEMEYE BAŞLAYIN!
Denemeye başla butonuna tıklayarak GCM'den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!