Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

Forex Piyasası

EUR/PLN

Euro / Polonya Zlotisi
G. Değişim
En Yüksek -
En Düşük -
Açık Alış-Satış Pozisyonları
Satış
Alış
Son Güncelleme:
EUR/PLN Grafiği
İşlem Saatleri Gün içi 06:00-23:55
Sembol EURPLN
Spread Değişken
Kaldıraç 1:10
Swap Alış -3,4000
Swap Satış -0,4000
Hacim 100000
İşlem koşulları, fiyat ve grafik verileri farklılık gösterebilir, işlem platformu verilerini baz alınız.
(Feragat - İşlem Koşulları)
EKONOMİK TAKVİM
Euro / Polonya Zlotisi Hakkında
EUR/PLN

Euro Bölgesi para birimi Euro ile Polonya’nın para birimi Ziloti’den oluşan döviz çifti egzotik pariteler arasında yer almaktadır. 2004 yılında Avrupa Birliği’ne dahil olan Polonya gelen yabancı fonların etkisi ülke ekonomisinde ciddi iyileşmelerin yaşanmasında etkili olmuştur.

Euro Bölgesi ekonomisi, genel olarak Avrupa Merkez Bankası (ECB) karar ve açıklamalarından etkilenmekle birlikte, Banka’nın kararlarında rol oynayan büyüme, enflasyon ve istihdam gibi rakamları para birimi üzerinde etkinlik gösterebilmektedir. Polonya ekonomisi ise, gerek coğrafi konumu gerekse ticari ortaklıkları nedeniyle, Avrupa ve Rusya gelişmelerinden yoğun olarak etkilenebilmektedir. Paritenin ağırlıklı olarak Euro tarafındaki gelişmelerden etkilenmesine karşın, Polonya merkez bankası karar ve açıklamaları yanı sıra, büyüme, istihdam ve enflasyon rakamları Ziloti değerlemelerini etkilemektedir. Son 16 yıl içinde 2010 yılında 3.8208 tarihi dibini gören EURPLN paritesi 2011 yılında 4.5962 tarihi zirvesini test etmiştir.

ÜCRETSİZ DENEME HESABI İLE RİSK ALMADAN DENEMEYE BAŞLAYIN!
Denemeye başla butonuna tıklayarak GCM'den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!