Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

Forex Piyasası

USD/RUB

ABD Doları - Rus Rublesi
G. Değişim
En Yüksek -
En Düşük -
Açık Alış-Satış Pozisyonları
Satış
Alış
Son Güncelleme:
USD/RUB Grafiği
İşlem Saatleri Gün içi 09:05-17:59
Sembol USDRUB
Spread Değişken
Kaldıraç 1:10
Swap Alış -212,0000
Swap Satış 50,0000
Hacim 100000
İşlem koşulları, fiyat ve grafik verileri farklılık gösterebilir, işlem platformu verilerini baz alınız.
(Feragat - İşlem Koşulları)
EKONOMİK TAKVİM
USD/RUB Araştırma & Analizleri
Son dönemde Fed beklentileri ve Trump’ın hamlelerinin dolar temasında pozitif fiyatlamalara dönüşmesi ons altın fiyatlarını baskılayan ana unsur oldu.Aralık ayında Fed’in olası bir faiz artırımı piyasalarda %87,5 seviyesinde fiyatlanırken, dolar endeksi 1 ...
Fed’in bilanço küçültme adımına dair somut bir bilgi vermemesi ve Aralık sonunda bir faiz artırımı ihtimalinin giderek zayıflaması dolar temasında küresel çapta bir zayıflama görülmesine yol açtı. Bunun yanında Trump’ın vergi reformu ve alt yapı harcamala ...
ABD Doları - Rus Rublesi Hakkında
USD/RUB

Amerika’nın para birimi dolar (USD) ile ve Rusya para birimi Ruble’den oluşan USDRUB paritesi egzotik pariteler arasında yer almaktadır. Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan Amerika ile yine dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan Rusya merkez bankalarının uygulamış oldukları para politikaları USDRUB paritesi üzerinde çok kuvvetli etkiye sahip olmakla birlikte dünyanın sayılı petrol ihracatçılarından olan Rusya petrol fiyatlarındaki değişimlerden de çok sert etkilenmektedir.

USDRUB paritesi son bir yıl içinde  2015 yılında 49,4213 tarihi dip seviyesini,  56,7063 tarihi zirvesini test etmiştir. USDRUB paritesini etkileyen en önemli temel faktörler olarak Amerika Merkez Bankası (FED) ve  Rusya Merkez Bankası açıklamaları, FOMC toplantı tutanakları,  Rusya ve ABD’den gelen önem derecesi yüksek veriler (büyüme oranı, tarım dışı istihdam, işsizlik oranı, perakende satışlar…) değerlendirilmelidir.

ÜCRETSİZ DENEME HESABI İLE RİSK ALMADAN DENEMEYE BAŞLAYIN!
Denemeye başla butonuna tıklayarak GCM'den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!