Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

Forex Piyasası

GBP/AUD

İngiliz Sterlini / Avustralya Doları
G. Değişim
En Yüksek -
En Düşük -
Açık Alış-Satış Pozisyonları
Satış
Alış
Son Güncelleme:
GBP/AUD Grafiği
İşlem Saatleri 24 Saat (Pazartesi 00:01-Cuma 23:59)
Sembol GBPAUD
Spread 7
Kaldıraç 1:10
Swap Alış -0,5900
Swap Satış -0,3000
Hacim 100000
İşlem koşulları, fiyat ve grafik verileri farklılık gösterebilir, işlem platformu verilerini baz alınız.
(Feragat - İşlem Koşulları)
EKONOMİK TAKVİM
GBP/AUD Araştırma & Analizleri
İngiliz Sterlini / Avustralya Doları Hakkında
GBP/AUD

İngiltere para birimi Sterlin ile Avustralya para birimi Avustralya Doları’nın oluşturduğu GBPAUD, minör pariteler kategorisinde yer almaktadır. Avrupa Ekonomik Topluluğu üyesi olan İngiltere, Euro Bölgesi’nin de güçlü ekonomilerinden biridir. Yabancı yatırımcılara dünyanın en cazip vergi politikalarından birini uygulayan İngiltere, doğrudan yapılan yabancı yatırımları sıralamasında dünya ikincisidir. Para birimlerinin karakteristik özellikleri arasında, İngiltere’nin coğrafi ve ticari ilişkileri nedeniyle Euro Bölgesi gelişmelerinden etkilenmesi, Avustralya’nın ise emtia fiyatları ve Çin gelişmeleriyle ilişkili olması gösterilebilir.

GBPAUD paritesini etkileyen en önemli temel faktörler olarak Avustralya Merkez Bankası (RBA) ve İngiltere Merkez Bankası (BOE) açıklamaları, FOMC toplantı tutanakları, Avustralya’nın en büyük ihracat ülkesi Çin, Avustralya, İngiltere ve ABD’den gelen büyüme oranı, tarım dışı istihdam, işsizlik oranı, perakende satışlar gibi veriler değerlendirilmelidir.

Son yirmi yıl içinde GBPAUD paritesinde 2001 yılında görülen 3,0393 en yüksek, 2013 yılında görülen 1,4375 en düşük seviyeler olarak kaydedilmiştir.

ÜCRETSİZ DENEME HESABI İLE RİSK ALMADAN DENEMEYE BAŞLAYIN!
Denemeye başla butonuna tıklayarak GCM'den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!