Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

Forex Piyasası

AUD/CAD

Avustralya Doları / Kanada Doları
G. Değişim
En Yüksek -
En Düşük -
Açık Alış-Satış Pozisyonları
Satış
Alış
Son Güncelleme:
AUD/CAD Grafiği
İşlem Saatleri 24 Saat (Pazartesi 00:01-Cuma 23:59)
Sembol AUDCAD
Spread 7
Kaldıraç 1:10
Swap Alış -0,4000
Swap Satış -0,2500
Hacim 100000
İşlem koşulları, fiyat ve grafik verileri farklılık gösterebilir, işlem platformu verilerini baz alınız.
(Feragat - İşlem Koşulları)
EKONOMİK TAKVİM
AUD/CAD Araştırma & Analizleri
Son dönemde emtia fiyatlarındaki gerilemenin sürmesi, ülke gelirinin önemli bir kısmını kıymetli maden ve enerji satışından karşılayan Avustralya ile Kanada ekonomileri üzerinde baskı oluşturuyor. Ancak ülke para birimlerinin kendi arasındaki mücadeleyi t ...
Avustralya Doları / Kanada Doları Hakkında
AUD/CAD

Avustralya Doları ve Kanada Doları’ndan oluşan AUDCAD döviz çifti minör pariteler arasındadır. Emtia fiyatlarında yaşanan düşüşlerde “Commodity-linked” olarak tanımlanan, ekonomisi emtia fiyatlarına bağlı olan Avustralya ve Kanada gibi ülkeler olumsuz etkilenmektedir. Dolayısıyla demir cevherinin fiyatında ki gerilemeler Avustralya ekonomisini ve petrol fiyatlarındaki gerilemeler ise Kanada ekonomisinin de üzerinde ciddi baskı oluşturabilmektedir. Kanada ekonomisi ABD talebine ve Avustralya ekonomisi ise Çin talebine bağlı olması nedeniyle, bölge gelişmeleri de fiyatlamalarını etkileyebilmektedir.

AUDCAD paritesini etkileyen en önemli temel faktörler olarak Avustralya Merkez Bankası (RBA) ve Kanada Merkez Bankası (BOC) açıklamaları, FOMC toplantı tutanakları, Avustralya, Kanada ve ABD’den gelen büyüme oranı, tarım dışı istihdam, işsizlik oranı, perakende satışlar gibi veriler paritede hareketliliği artırabilen temel faktörler arasındadır.

Son yirmi yıl içinde, AUDCAD paritesinde, 2012 yılında 1,0783 en yüksek seviye olarak, 2013 yılında 0,9183 en düşük seviye olarak kaydedilmiştir.

ÜCRETSİZ DENEME HESABI İLE RİSK ALMADAN DENEMEYE BAŞLAYIN!
Denemeye başla butonuna tıklayarak GCM'den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!