Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

Viop Piyasası

Borsa İstanbul – BİST Banka Endeksi (XBANK)

Son Güncelleme:
EKONOMİK TAKVİM
Borsa İstanbul – BİST Banka Endeksi Hakkında
Borsa İstanbul – BİST Banka Endeksi (XBANK)

BİST Banka Endeksi Vadeli işlem Sözleşmesi, Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda işlem gören BİST Banka endeksinin dayanak varlık olduğu kaldıraçlı bir üründür. Bankacılık sektörünün performansına ve sektörel trende yatırım avantajı sunmaktadır.

Mali piyasaların ve sermaye piyasalarının gelişmesinde lokomotif görevi gören bankacılık sektörü, ülke ekonomisinin sağlıklı büyümesinde çok önemli göreve sahiptirler. Özellikle ekonominin ihtiyacı olan fonların sağlanması, merkez bankalarının faiz politikalarının hayata geçirilmesi, finansal sisteme güven sağlanması gibi birçok konuda grift konuma sahiptir.

BİST Banka endeksi Borsa’da işlem gören Akbank, Denizbank, Halkbank, Şekerbank, Garanti, İşbank, Vakıflar Bankası, Albaraka, ICBC Bank, QNB Finansbank, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nı kapsamaktadır.

Borsa İstanbul’da işlem gören, bankacılık sektörünün hisselerinin ortalama fiyat seviyelerine yatırım imkanı sağlayan BİST Banka Endeksi Vadeli işlem Sözleşmesine VİOP piyasasının avantajları ile yatırım yapabilirsiniz.

BİST Banka endeksi Borsa’da XBANK kodu ile işlem görmektedir.

ÜCRETSİZ DENEME HESABI İLE RİSK ALMADAN DENEMEYE BAŞLAYIN!
Denemeye başla butonuna tıklayarak GCM'den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!