Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

Virgin Galactic’te Temel Gelişmeler

26 Şubat 2021
Virgin Galactic, dünyanın ilk ticari uzay hattı şirketi sıfatıyla faaliyetlerini sürdüren bir şirket olarak karşımıza çıkıyor. Şirket, uzay araçları geliştiriyor ve yeniden kullanılabilen uzay uçuş sistemlerini kullanıyor. Bu sistemlerle dünyanın ilk yolcu taşıyan uzay gemisini işletiyor. Virgin Galactic’in vizyonu, şimdiye kadar çok az sayıda insanın deneyimleyebildiği uzayı macerasını ulaşılabilir hale getirmek ve bu alanda öncü olmak. Şirket üç alanda hizmet veriyor: özel astronot, mikro yerçekimi araştırması ve profesyonel astronot eğitimi.

İtalyan Hava Kuvvetleri, Virgin Galactic ile uçuş gerçekleştireceğini duyurdu. Bu uçuş, Virgin Galactics için kabiliyetlerini sergilemesi adına bir fırsat olarak görülüyor. Şirket henüz tam anlamıyla faaliyetlerini sergilemese de “düzgün” bir uçuşun yapılıp yapılmayacağı açısından yatırımcılar tarafından takip ediliyor.

Aynı zamanda Virgin Galactic, 30 Mart 2021’de üçüncü uçuş düzenleyecek. 31 Aralık itibarıyla şirket, şirket ile uzaya uçacak "geleceğin astronotlarından" 600'ün üzerinde rezervasyon aldığını duyurdu. Ancak şirketin henüz gerçekleştiremediği uçuşlarından birini Mayıs ayına ertelediğini duyurdu.

Şirket 2020 yılı çeyreklik finansallarına baktığımızda, son çeyrekte 74 milyon Dolar net dönem zararı kaydetti. Bu durum hisse başına 0,31 bir zararı gösteriyor.
GCM YATIRIM sizin için hazır! Yatırıma başlamaya hazır mısınız?
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!