Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

FOREX PİYASASI

Sabah Analizi - 29 Haziran 2015

EURUSD

Hafta sonu Yunanistan konusunda gerçekleşen toplantı ve bu toplantıda alınan kararlar neticesinde piyasa açılışına hızlı bir giriş yapan Dolar Endeksi, çoğu finansal varlığın GAP’li (boşluk) açılmasını sağladı. Haftayı 1.1173 seviyesinde kapatan EURUSD paritesi, açılışını aşağı yönlü GAP ile 1.1005 seviyesinde gerçekleştirdi.Mevcut GAP ve etkilerini incelediğimizde özellikle bazı sonuçlar dikkat çekici. Dolar Endeksi ile ilgili haftalık bültende üzerinde ısrarla durduğumuz W formasyonu ve bu formasyonda dikkat etmiş olduğumuz kritik 95.83 – 96.52 bölgesi, piyasa açılışındaki yukarı yönlü hareketlerle test edildi. Kritik bölgenin üst noktasına yaklaşan ancak henüz geçemeyen endeks, W formasyonu oluşacak mı oluşmayacak mı sorusunun cevabını arayacağı bir hafta geçirebilir. EURUSD paritesinin özellikle düşüşlerine devam edebilmesi için endeksin 96.52 bariyeri üzerinde hareketlere ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır.

Dolar Endeksinde yaşanılan yukarı yönlü çıkışlar nedeniyle EURUSD paritesinde oluşan aşağı yönlü GAP, yükseliş trendinin alt noktası altında gerçekleşmesi nedeniyle yükseliş trendi sonlandı mı sorusunun cevabını aramaktayız. Bu bağlamda da özellikle bu hafta yaşanılacak fiyatlamalar, mevcut sorunun cevabını bulmamız için bize katkı sağlayacaktır.

Günü değerlendirdiğimizde 1.1080 – 1.1130 bölgesi önem arz etmektedir. Parite eğer bu bölge altında kalmayı sürdürürse aşağı yönlü baskının devam etme ihtimali bir adım öndedir. Bu düşünce, paritenin 1.0818 desteğine kadar gerilemesine katkı sağlayabilir. Kritik bölge öncesindeki ilk bariyerse 1.1035 olarak kaydedilmiştir.


GCM YATIRIM sizin için hazır! Yatırıma başlamaya hazır mısınız?
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!