Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

FOREX PİYASASI

Sabah Analizi - 06 Haziran 2022

Makro Ekonomik Gelişmeler

“ÖNE ÇIKANLAR”

“Asya’da Çin etkisi”

Çin’de Şangay ardından Pekin’de de kapanmaya yönelik önlemlerin kademeli şekilde kaldırılması piyasaları olumlu şekilde etkiledi. Japonya endeksinde yükseliş 0,5%’ üzerinde oluşurken, Hong Kong ve Çin endeksleri 1% üzerinde yükseliş yaşadı.

Enflasyon ve faiz konusundaki tedirginliği şimdilik Çin başlığıyla gölgede bırakan piyasalarda ABD endeks vadelileri de pozitif bir seyir izliyor. Yükselişler Nasdaq liderliğinde oluşmuş durumda. ABD 10 yıllık tahvil faizi 2,94% bölgesinde seyrediyor.

Geçtiğimiz hafta piyasa beklentisinin üzerindeki istihdam artışı sonrasında ABD kanadında bu kez enflasyon verisi takip ediliyor olacak. Kritik gösterge Cuma günü açıklanacak.

“FİNANSAL VARLIK PERFORMANSLARI”

Bilgilendirme: Yukarıda yer verdiğimiz tabloda finansal varlıklara yönelik yüzdesel değişimler yer almaktadır. Analizler hazırlanırken güncel fiyat seviyesi baz alınarak kaydettiğimiz bu tablo, ilgili analiz size ulaştığında anlık fiyat değişimleri sebebiyle farklılık oluşturabilir. Bu sebeple de ilgili tablonun sizlere önemli varlıkların değişimlerini kolay bir şekilde bir arada görülmesi amacıyla hazırlandığı unutulmamalıdır.

GCM YATIRIM sizin için hazır! Yatırıma başlamaya hazır mısınız?
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!