Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

FOREX PİYASASI

Sabah Analizi - 13 Mayıs 2022

Makro Ekonomik Gelişmeler

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN GELİŞMELERİ
ZamanPariteHaberBeklentiÖnceki
10:00 TRY Sanayi Üretimi (Yıllık) (Mar) 9,20% 13,30%
17:00 USD Michigan Tüketici Hissiyatı (May) 63,6 65,2

BİLGİLENDİRME

İlgili sayfada yer alan ekonomik takvim içeriği, güvenilir yurt dışı haber ve veri sağlayıcılardan temin edilmektedir. Ekonomik takvim içeriğinde yer alan haberler, haberlerin açıklanma tarihi ve zamanı, önceki, beklenti ve açıklanan rakamlarda gerçekleştirilecek olası değişiklikler, veri sağlayıcı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Benzeri durumlardan kaynaklanacak olası değişimlerden GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu tutulamaz.

“ÖNE ÇIKANLAR”

“Piyasalar Powell’dan destek buldu”

Fed Başkanı Powell’ın dün bir radyo programında daha agresif faiz artırımlarına yönelik söylentileri arka plana atmasıyla birlikte piyasalarda tekrar risk iştahının yükseldiği görüldü. Powell konuşmasında, 75 baz puanlık artırımların aktif olarak tartışılan bir konu olmadığını yineledi. Japonya’da endeks 2,5% yükselirken, Hong Kong’da yükseliş 2% civarında oluştu.

ABD endeks vadelileri de Asya seansında pozitif seyretti. Yükselişlere Nasdaq 1,3% kazanım ile liderlik etti. ABD 10 yıllık tahvil faizi 2,88% bölgesinde yoğunlaştı. Dünkü kapanışa göre 2,5% civarında bir yükseliş söz konusu.

Çin’de politika yapıcılar Pekin’de kapanma olacağına yönelik söylentileri yalanladı. Şangay bölgesinde ise Mayıs ortasında kadar toplu yayılımın önüne geçileceğinin planlandığı belirtildi.

“FİNANSAL VARLIK PERFORMANSLARI”

Bilgilendirme: Yukarıda yer verdiğimiz tabloda finansal varlıklara yönelik yüzdesel değişimler yer almaktadır. Analizler hazırlanırken güncel fiyat seviyesi baz alınarak kaydettiğimiz bu tablo, ilgili analiz size ulaştığında anlık fiyat değişimleri sebebiyle farklılık oluşturabilir. Bu sebeple de ilgili tablonun sizlere önemli varlıkların değişimlerini kolay bir şekilde bir arada görülmesi amacıyla hazırlandığı unutulmamalıdır.

GCM YATIRIM sizin için hazır! Yatırıma başlamaya hazır mısınız?
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!