Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

FOREX PİYASASI

Sabah Analizi - 27 Nisan 2022

Makro Ekonomik Gelişmeler

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN GELİŞMELERİ
ZamanPariteHaberBeklentiÖnceki
14:30 EUR Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde'ın Konuşması
17:00 USD Askıdaki Konut Satışları (Mart) -1,6% -4,1%
17:30 USD Ham Petrol Stokları -8,020M
17:30 USD Benzin Stokları -0,761M
19:00 EUR Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde'ın Konuşması

BİLGİLENDİRME

İlgili sayfada yer alan ekonomik takvim içeriği, güvenilir yurt dışı haber ve veri sağlayıcılardan temin edilmektedir. Ekonomik takvim içeriğinde yer alan haberler, haberlerin açıklanma tarihi ve zamanı, önceki, beklenti ve açıklanan rakamlarda gerçekleştirilecek olası değişiklikler, veri sağlayıcı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Benzeri durumlardan kaynaklanacak olası değişimlerden GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu tutulamaz.

“ÖNE ÇIKANLAR”

“Büyüme beklentileri karamsarlığın gölgesinde”

Çin’de salgın ile mücadelenin talebe yönelik olası negatif etkileri, Fed’in para politikasındaki agresifliğin ekonomide baskı oluşturma potansiyeli ve Rusya gerilimi ile birlikte küresel büyüme beklentilerine ilişkin karamsarlık ön plana çıkmış durumda. Dün ABD borsalarında sert satışlara neden olan bu tablo sonrasında Asya tarafında karışık bir seyir ön plana çıktı. Japonya tarafında kayıplar 1%’i aşarken, Hong Kong ve Çin’de pozitif bölgede tutunma çabası vardı.

ABD endeks vadelileri dün yaşanan sert düşüş ardından toparlanma çabası gösterdi. ABD 10 yıllık tahvil faizi ise 2,76% bölgesine kadar geriledi. Dolar endeksi yaşanan yükselişlerle birlikte Mart 2023’ten bu yana en yüksek seviyelerini gördü.

RUSYA

“Kritik doğalgaz kararı”

Rusya, dün yaptığı açıklamada 27 Nisan itibariyle Bulgaristan ve Polonya’da doğalgaz akışını durduracağını açıkladı. Ruble ile ödemeyi yapmayı reddeden alıcılara gözdağı veren Rusya, petrol ve doğalgaz fiyatlarının yükselişinde etkili oldu. Almanya tarafından yapılan açıklama ise, bu tür durumların yönetilebilir olduğu yönündeydi.

ABD

 “Yılın ilk bilanço sezonu takip ediliyor ”

ABD ve Avrupa’da savaş ve salgının gölgesinde yılın ilk çeyreğine ilişkin bilanço sezonu takip ediliyor. Planlanan bilanço takvimini içeren raporumuza ulaşmak için tıklayınız.

“FİNANSAL VARLIK PERFORMANSLARI”

Bilgilendirme: Yukarıda yer verdiğimiz tabloda finansal varlıklara yönelik yüzdesel değişimler yer almaktadır. Analizler hazırlanırken güncel fiyat seviyesi baz alınarak kaydettiğimiz bu tablo, ilgili analiz size ulaştığında anlık fiyat değişimleri sebebiyle farklılık oluşturabilir. Bu sebeple de ilgili tablonun sizlere önemli varlıkların değişimlerini kolay bir şekilde bir arada görülmesi amacıyla hazırlandığı unutulmamalıdır.

GCM YATIRIM sizin için hazır! Yatırıma başlamaya hazır mısınız?
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!