Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

FOREX PİYASASI

Sabah Analizi - 20 Nisan 2022

Makro Ekonomik Gelişmeler

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN GELİŞMELERİ
ZamanPariteHaberBeklentiÖnceki
12:00 EUR Ticaret Dengesi (Şub ) -27,2B
15:30 CAD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) (Yıllık) (Mar) 6,10% 5,70%
15:30 CAD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) (Aylık) (Mar) 0,90% 1,00%
15:30 CAD Medyan TÜFE (Yıllık) 3,50%
15:30 CAD İşlenmiş TÜFE (Yıllık) 4,30%
15:30 EUR German Buba President Nagel Speech
17:00 USD Mevcut Ev Satışları (Mar) 5,80M 6,02M
17:30 USD Ham Petrol Stokları 9,382M
17:30 USD Benzin Stokları -3,649M
17:30 TRY Merkezi Hükümet Borç Stoku (Mar) 2.948,0B
21:00 USD Bej Kitap

BİLGİLENDİRME

İlgili sayfada yer alan ekonomik takvim içeriği, güvenilir yurt dışı haber ve veri sağlayıcılardan temin edilmektedir. Ekonomik takvim içeriğinde yer alan haberler, haberlerin açıklanma tarihi ve zamanı, önceki, beklenti ve açıklanan rakamlarda gerçekleştirilecek olası değişiklikler, veri sağlayıcı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Benzeri durumlardan kaynaklanacak olası değişimlerden GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu tutulamaz.

“ÖNE ÇIKANLAR”

“Asya borsaları pozitif seyretti”

Hafta ortasında Asya borsaları pozitif seyrederken, ABD endeks vadelileri geri çekilme eğilimi gösterdi. ABD 10 yıllık tahvil faizi 2,98%’i görmesinin ardından 2,94%’e kadar çekildi. Ancak yüksek enflasyon beklentileri ile birlikte tahvil faizleri de güçlü kalmaya devam ediyor. Şahin Fed ve Çin’in salgınla mücadelesi iyimserliğe gölge düşürüyor.

IMF’in küresel büyüme tahminini Ukrayna’da yaşanan savaş nedeniyle düşürmesi petrol fiyatlarının gerilemesine yol açtı. Ons altın gerileyerek son 7 günün en düşük seviyelerini gördü.

KANADA

“Enflasyon verisi açıklanacak”

Kanada’da Mart ayına ilişkin enflasyon rakamları açıklanacak. Manşet enflasyonun yıllık bazda 6,1%’e yükselmesi bekleniyor. Aylık bazdaki artışın ise 1% düzeyinde oluşması öngörülüyor. Ancak savaş nedeniyle oluşan fiyat hareketlerinin çoğunun dışarıda bırakıldığı diğer hesaplamalara göre enflasyonda ivme kaybı bekleniyor. Dolayısıyla manşet verinin mi, yoksa çekirdek verinin mi ön plana çıkacağı önemli olacak.

ÇİN

“Çin’den Rusya kararı”

Salgın ile mücadele eden Çin, bir taraftan Rusya ile ilişkilerini güçlendirmeyi amaçlıyor. Dışişleri Bakanı Le Yucheng, yaptığı açıklamada şartlar ne olursa olsun Rusya ile stratejik bağlarını güçlendireceklerini açıkladı.

ABD

“Yılın ilk bilanço sezonu başladı ”

ABD ve Avrupa’da savaş ve salgının gölgesinde yılın ilk çeyreğine ilişkin bilanço sezonu başladı. Planlanan bilanço takvimini içeren raporumuza ulaşmak için tıklayınız.

“FİNANSAL VARLIK PERFORMANSLARI”

Bilgilendirme: Yukarıda yer verdiğimiz tabloda finansal varlıklara yönelik yüzdesel değişimler yer almaktadır. Analizler hazırlanırken güncel fiyat seviyesi baz alınarak kaydettiğimiz bu tablo, ilgili analiz size ulaştığında anlık fiyat değişimleri sebebiyle farklılık oluşturabilir. Bu sebeple de ilgili tablonun sizlere önemli varlıkların değişimlerini kolay bir şekilde bir arada görülmesi amacıyla hazırlandığı unutulmamalıdır.

GCM YATIRIM sizin için hazır! Yatırıma başlamaya hazır mısınız?
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!