Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

FOREX PİYASASI

Sabah Analizi - 09 Haziran 2015

EURUSD

Haftanın ilk işlem gününde Dolar Endeksinin 50 periyotluk basit hareketli ortalama olan 96.60 seviyesi altında hareketlerine devam eden bir görüntü ile satıcılı seyrini sürdürdüğünü görmekteyiz. EURUSD paritesi de endeksteki bu zayıflık nedeniyle yukarı yönlü çıkışını gün içerisinde 1.13330 seviyesine kadar sürdürdü.Dolar endeksinin 50 periyotluk basit hareketli ortalama ve aynı zamanda da fibonacci %61.8’lik düzeltme oranından gerçekleştirdiği dönüş, kısa vadeli düşüşlerin devam etmesi adına önemli bir sinyal. Bu bağlamda da olumlu ABD verileri gelmediği müddetçe endeksteki zayıflık bir müddet daha devam edebilir. Gün içerisinde mevcut düşüş baskısı öncesinde bir tepki görecek miyiz sorusunun cevabı için fibonacci %23.6’lık düzeltme oranına tekamül eden 95.37 direnci yakinen incelenmelidir. Endeks, analizin hazırlandığı şu sıralar 95.05 seviyesine yakın seyrini sürdürmektedir.

EURUSD paritesine geldiğimizde endeksteki zayıflık nedeniyle yukarı yönlü çıkışların devam ettiğini görmekteyiz. Geçtiğimiz hafta 1.1320 seviyesi üzerinde 1.1380 seviyesi test edilmiş ancak 1.1320 seviyesi üzerinde günlük kapanış gerçekleştirilememişti. Bu senaryo yeni günde de takibimizde olacaktır. Çünkü bu bölge, günlük grafikte kanalın üst noktası olarak kritik bir öneme sahiptir.

Kısa vadeli olarak EURUSD paritesini incelediğimizde endeksteki hareketlere göre şekillenecek bir görüntü var karşımızda. Özellikle son düşüşlerden sonra endekste bir tepki alımı görecek miyiz sorusunun cevabı önem arz etmektedir. Bu bağlamda da Avrupa seansı açılışı sonrasında Dolar Endeksinin son durumu önem arz etmektedir. 1.1240 destek noktası, EURUSD paritesi için dikkatle takip etmemiz gereken bir seviyedir. Kontrol noktası olarak da karşımıza çıkan bu destek noktası, paritenin 1.1380 & 1.1045 hedeflemesinde önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle de gün içi endeks için 95.37, parite içinse 1.1240 seviyesi dikkatle takip edilmelidir.


GCM YATIRIM sizin için hazır! Yatırıma başlamaya hazır mısınız?
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!