Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

FOREX PİYASASI

Akşam Analizi - 23 Haziran 2015

EURUSD

50 periyotluk basit hareketli ortalama üzerinde 4 saatlik kapanış gerçekleştirmesi ile birlikte yukarı yönlü hareketlerde önemli fiyatlamalar kaydeden Dolar Endeksi, EURUSD paritesinin kritik bir bölgeyi test etmesine katkı sağladı. 135 günlük üssel hareketli ortalama altında günlük kapanışlarını sürdürerek 45 günlük üssel hareketli ortalamayı test eden EURUSD, analizin hazırlandığı şu sıralar kritik ortalamaya yakın seyrini sürdürmektedir.

Günün kalanında Dolar endeksinin seyrini değerlendirdiğimizde yukarı yönlü çıkışına kaldığı yeden devam eden bir görüntü ile seyrini sürdürmektedir. Bu düşünce yapısı, kanalın üst noktası olan 96.53 seviyesinin test edilmesine katkı sağlayabilir. Bu nedenle de 50 periyotluk basit hareketli ortalama üzerinde pozitif seyre ilişkin düşünceler ön plandadır.

EURUSD paritesini değerlendirecek olursak, 45 günlük üssel hareketli ortalama altında hareketlerin oluşma ihtimaline karşın yükseliş trendinde kanalın alt bölgesine ilerleme düşüncesi günün kalanında etkili olabilir. Bu bağlamda da yukarı yönlü gerçekleşecek olası tepki alımları, gün içi satış fırsatı şeklinde değerlendirilebilir. Genel görünüm, 1.1282 – 1.1258 bölgesi altında satıcılı seyrin devam etmesi şeklindedir.


GCM YATIRIM sizin için hazır! Yatırıma başlamaya hazır mısınız?
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!