Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

FOREX PİYASASI

Akşam Analizi - 08 Haziran 2022

Makro Ekonomik Gelişmeler

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN GELİŞMELERİ
ZamanPariteHaberBeklentiÖnceki
17:30 USD Ham Petrol Stokları -5,068M

BİLGİLENDİRME

İlgili sayfada yer alan ekonomik takvim içeriği, güvenilir yurt dışı haber ve veri sağlayıcılardan temin edilmektedir. Ekonomik takvim içeriğinde yer alan haberler, haberlerin açıklanma tarihi ve zamanı, önceki, beklenti ve açıklanan rakamlarda gerçekleştirilecek olası değişiklikler, veri sağlayıcı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Benzeri durumlardan kaynaklanacak olası değişimlerden GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu tutulamaz.

“ÖNE ÇIKANLAR”

“Avrupa borsaları gerilemeyi sürdürdü”

Avrupa borsaları ve ABD endeks vadelileri enflasyon ve merkez bankalarının enflasyonla mücadele yöntemlerini sorgulayarak satış eğilimini ön plana çıkardı. Bir tarafta Fed’in artan enflasyonla mücadelesin ilişkin ipuçları aranırken, bir taraftan da yarın gerçekleşecek Avrupa Merkez Bankası beyanatı bekleniyor.

ABD 10 yıllık tahvil faizi 3% civarında seyretmeyi sürdürüyor. Dolar endeksi ise gün içindeki yükseliş eğilimine rağmen kazanımlarının hepsini geri vermiş görünüyor.

Avrupa Merkez Bankası’nın yarın Temmuz ayındaki faiz artırımı hazırlığının önünü açmak için varlık alımlarını sona erdirme kararını açıklaması bekleniyor.  Haftanın son işlem gününde ise ABD tarafındaki enflasyon verisi takip edilecek.

“FİNANSAL VARLIK PERFORMANSLARI”

Bilgilendirme: Yukarıda yer verdiğimiz tabloda finansal varlıklara yönelik yüzdesel değişimler yer almaktadır. Analizler hazırlanırken güncel fiyat seviyesi baz alınarak kaydettiğimiz bu tablo, ilgili analiz size ulaştığında anlık fiyat değişimleri sebebiyle farklılık oluşturabilir. Bu sebeple de ilgili tablonun sizlere önemli varlıkların değişimlerini kolay bir şekilde bir arada görülmesi amacıyla hazırlandığı unutulmamalıdır.

GCM YATIRIM sizin için hazır! Yatırıma başlamaya hazır mısınız?
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!