Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

FOREX PİYASASI

Akşam Analizi - 07 Haziran 2022

Makro Ekonomik Gelişmeler

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN GELİŞMELERİ
ZamanPariteHaberBeklentiÖnceki
17:00 CAD Ivey PMI (May) 66,3
17:00 USD Hazine Bakanı Yellen'ın Konuşması
00:30 USD Amerikan Petrol Enstitüsü Haftalık Ham Petrol Stokları -1,181M
02:50 JPY Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) (çeyreklik) (1. Çeyrek) -0,30% -0,20%

BİLGİLENDİRME

İlgili sayfada yer alan ekonomik takvim içeriği, güvenilir yurt dışı haber ve veri sağlayıcılardan temin edilmektedir. Ekonomik takvim içeriğinde yer alan haberler, haberlerin açıklanma tarihi ve zamanı, önceki, beklenti ve açıklanan rakamlarda gerçekleştirilecek olası değişiklikler, veri sağlayıcı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Benzeri durumlardan kaynaklanacak olası değişimlerden GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu tutulamaz.

“ÖNE ÇIKANLAR”

“Avrupa borsaları geriledi”

Avrupa borsaları ve ABD endeks vadelileri merkez bankalarının sıkılaştırma yolunca ilerlemesinin büyümeyi baskılayacağı endişesiyle gerileme eğilimi gösteriyor. Dolar endeksi güç kazanırken, ABD 10 yıllık tahvil faizi 3% üzerinde kalmayı sürdürdü.

Avrupa’da Fransa, Almanya ve İtalya endeksleri kayıplarıyla ön plana çıkarken, Avrupa Merkez Bankası’nın bu hafta parasal genişleme konusunda karar vermesi, sonraki toplantıda ise faiz konusunda adım atması bekleniyor.

ABD endeks vadelileri ise Nasdaq liderliğinde geriliyor. Çin’in talebine yönelik iyimserlik Asya seansında az da olsa umut verirken, ABD açılışı öncesi satış eğiliminin bir adım daha öne çıktığı izleniyor.

Günün devamında ABD Haziran Bakanı Yellen’ın konuşması takip edilecek.

“FİNANSAL VARLIK PERFORMANSLARI”

Bilgilendirme: Yukarıda yer verdiğimiz tabloda finansal varlıklara yönelik yüzdesel değişimler yer almaktadır. Analizler hazırlanırken güncel fiyat seviyesi baz alınarak kaydettiğimiz bu tablo, ilgili analiz size ulaştığında anlık fiyat değişimleri sebebiyle farklılık oluşturabilir. Bu sebeple de ilgili tablonun sizlere önemli varlıkların değişimlerini kolay bir şekilde bir arada görülmesi amacıyla hazırlandığı unutulmamalıdır.

GCM YATIRIM sizin için hazır! Yatırıma başlamaya hazır mısınız?
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!