Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

FOREX PİYASASI

Akşam Analizi - 23 Mayıs 2022

Makro Ekonomik Gelişmeler

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN GELİŞMELERİ
ZamanPariteHaberBeklentiÖnceki
EUR Eurogroup toplantısı
EUR Alman Buba Aylık Raporu
19:15 GBP BoE Başkanı Bailey Konuşuyor
02:00 USD FOMC Üyesi George'ın Konuşması

BİLGİLENDİRME

İlgili sayfada yer alan ekonomik takvim içeriği, güvenilir yurt dışı haber ve veri sağlayıcılardan temin edilmektedir. Ekonomik takvim içeriğinde yer alan haberler, haberlerin açıklanma tarihi ve zamanı, önceki, beklenti ve açıklanan rakamlarda gerçekleştirilecek olası değişiklikler, veri sağlayıcı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Benzeri durumlardan kaynaklanacak olası değişimlerden GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu tutulamaz.

 “ÖNE ÇIKANLAR”

“Avrupa borsaları ve ABD vadelileri pozitif seyretti”

ABD Başkanı Biden’ın Çin’e uygulanan tarifelerle ilgili sözleri Asya borsalarından sonra Avrupa borsalarında da pozitif etki oluşturdu. ABD vadelileri kazanımlarını korumaya çalışırken, Dolar endeksi düşüşünü sürdürdü.

Dolar endeksindeki gerilemeyle birlikte değer kazanan Euro, aynı zamanda Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’ın açıklamalarından destek buldu. Lagarde, Temmuz’da faiz artırımlarına başlanıp, Eylül sonuna kadar sıfırın altındaki faiz oranlarından çıkılabileceğini belirtti.

Biden’ın Çin tarifelerinin değerlendirmeye alındığını belirtmesi Yuan tarafını pozitif etkilerken, Trump döneminde uygulanmaya başlanan tarifelerin yumuşatılabileceği beklentisi ön plana çıkmış görünüyor.

“FİNANSAL VARLIK PERFORMANSLARI”

Bilgilendirme: Yukarıda yer verdiğimiz tabloda finansal varlıklara yönelik yüzdesel değişimler yer almaktadır. Analizler hazırlanırken güncel fiyat seviyesi baz alınarak kaydettiğimiz bu tablo, ilgili analiz size ulaştığında anlık fiyat değişimleri sebebiyle farklılık oluşturabilir. Bu sebeple de ilgili tablonun sizlere önemli varlıkların değişimlerini kolay bir şekilde bir arada görülmesi amacıyla hazırlandığı unutulmamalıdır.

GCM YATIRIM sizin için hazır! Yatırıma başlamaya hazır mısınız?
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!