Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

FOREX PİYASASI

Akşam Analizi - 09 Mayıs 2022

Makro Ekonomik Gelişmeler

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN GELİŞMELERİ

BİLGİLENDİRME

İlgili sayfada yer alan ekonomik takvim içeriği, güvenilir yurt dışı haber ve veri sağlayıcılardan temin edilmektedir. Ekonomik takvim içeriğinde yer alan haberler, haberlerin açıklanma tarihi ve zamanı, önceki, beklenti ve açıklanan rakamlarda gerçekleştirilecek olası değişiklikler, veri sağlayıcı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Benzeri durumlardan kaynaklanacak olası değişimlerden GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu tutulamaz.

“ÖNE ÇIKANLAR”

“Satışlar Avrupa seansında derinleşti”

Yüksek enflasyon, Çin’de ekonominin yavaşlaması ile birlikte küresel büyümede yavaşlama ve Fed’in sıkılaşma başlıklarının oluşturduğu endişe dalgası piyasalar baskı uygulamaya devam ediyor. Asya ardından Avrupa endekslerinde de satışlar ön plandaydı. Hatta ABD vadeli endeksleri de dahil olmak üzere satışların ivme kazandığı görüldü.

İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya’da düşüşler 1,7 – 2% arasında oluştu. ABD endeks vadelilerinde de 2%’yi gören kayıplar ortaya çıktı. Dolar endeksi talebin artışıyla birlikte son 20 yılın zirvesine yakın seyretti.

Avrupa Birliği ve G7’nin ambargo planlarına karşılık Suudi Arabistan’ın Asya pazarı için indirim uygulaması petrol fiyatlarının hareketliliğini artırdı. Günlük bazda 2%’yi aşan düşüşler izlendi.

ABD

 “Yılın ilk bilanço sezonu takip ediliyor ”

ABD ve Avrupa’da savaş ve salgının gölgesinde yılın ilk çeyreğine ilişkin bilanço sezonu takip ediliyor. Planlanan bilanço takvimini içeren raporumuza ulaşmak için tıklayınız.

“FİNANSAL VARLIK PERFORMANSLARI”

Bilgilendirme: Yukarıda yer verdiğimiz tabloda finansal varlıklara yönelik yüzdesel değişimler yer almaktadır. Analizler hazırlanırken güncel fiyat seviyesi baz alınarak kaydettiğimiz bu tablo, ilgili analiz size ulaştığında anlık fiyat değişimleri sebebiyle farklılık oluşturabilir. Bu sebeple de ilgili tablonun sizlere önemli varlıkların değişimlerini kolay bir şekilde bir arada görülmesi amacıyla hazırlandığı unutulmamalıdır.

GCM YATIRIM sizin için hazır! Yatırıma başlamaya hazır mısınız?
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!