Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

FOREX PİYASASI

Akşam Analizi - 25 Nisan 2022

Makro Ekonomik Gelişmeler

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN GELİŞMELERİ
ZamanPariteHaberBeklentiÖnceki
18:00 CAD BoC Başkanı Macklem’in Konuşması

BİLGİLENDİRME

İlgili sayfada yer alan ekonomik takvim içeriği, güvenilir yurt dışı haber ve veri sağlayıcılardan temin edilmektedir. Ekonomik takvim içeriğinde yer alan haberler, haberlerin açıklanma tarihi ve zamanı, önceki, beklenti ve açıklanan rakamlarda gerçekleştirilecek olası değişiklikler, veri sağlayıcı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Benzeri durumlardan kaynaklanacak olası değişimlerden GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu tutulamaz.

“ÖNE ÇIKANLAR”

 “Çin ve Fed baskısı devam etti”

Çin’de artan vaka sayılarının küresel talebi zayıflatabileceği endişesi, diğer taraftan Fed’in sıkılaşma planlarının bu gelişme ile birleşerek büyüme üzerinde aşırı baskı oluşturacağı korkusunu ortaya çıkararak borsalarda satışlara neden oldu. İngiltere ve Fransa’da satışlar 2%’yi geçerken, Almanya ve İtalya’da 1,5%’ üzerinde düşüş yaşandı.

ABD endeks vadelileri de gün içinde kayıplarını genişletti. Nasdaq 0,75% civarında düşerken, S&P500 ve DJ39 vadelileri de benzer bir tablo çizdi. ABD 10 yıllık tahvil faizi 2,84% bölgesinde seyretti.

ABD

“Yılın ilk bilanço sezonu takip ediliyor”

ABD bilanço sezonuna ilişkin takvimi içeren raporumuza ulaşmak için tıklayınız.

TÜRKİYE

“Önde gelen şirketler bilançolarını açıklamaya başladı”

Türkiye’de önde gelen şirket bilançoları yarın Arçelik ile birlikte başladı. Bilanço sezonuna ilişkin olası açıklama tarihleri ve beklenti rakamlarını içeren rapora ulaşmak için tıklayınız.

“FİNANSAL VARLIK PERFORMANSLARI”

Bilgilendirme: Yukarıda yer verdiğimiz tabloda finansal varlıklara yönelik yüzdesel değişimler yer almaktadır. Analizler hazırlanırken güncel fiyat seviyesi baz alınarak kaydettiğimiz bu tablo, ilgili analiz size ulaştığında anlık fiyat değişimleri sebebiyle farklılık oluşturabilir. Bu sebeple de ilgili tablonun sizlere önemli varlıkların değişimlerini kolay bir şekilde bir arada görülmesi amacıyla hazırlandığı unutulmamalıdır.

GCM YATIRIM sizin için hazır! Yatırıma başlamaya hazır mısınız?
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!