Lisanslı ve Geniş Yetkili Aracı Kurum - Lisans No: G-039 (398)

FOREX PİYASASI

Akşam Analizi - 18 Nisan 2022

Makro Ekonomik Gelişmeler

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN GELİŞMELERİ
ZamanPariteHaberBeklentiÖnceki
IMF Toplantısı
23:00 NZD RBNZ Başkanı Orr'un Konuşması
23:00 USD Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) Üyesi Bullard'ın Konuşması
04:30 AUD Para Politikası Toplantı Tutanakları

BİLGİLENDİRME

İlgili sayfada yer alan ekonomik takvim içeriği, güvenilir yurt dışı haber ve veri sağlayıcılardan temin edilmektedir. Ekonomik takvim içeriğinde yer alan haberler, haberlerin açıklanma tarihi ve zamanı, önceki, beklenti ve açıklanan rakamlarda gerçekleştirilecek olası değişiklikler, veri sağlayıcı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Benzeri durumlardan kaynaklanacak olası değişimlerden GCM Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu tutulamaz.

“ÖNE ÇIKANLAR”

ABD

“ABD vadelileri negatif seyretti”

Petrol fiyatlarının haftaya yükselişle başlaması ardından enflasyona ilişkin endişeler, Fed’in agresif sıkılaşmasına yönelik beklentileri tekrar ön plana çıkarırken, bu durum ABD endeks vadelilerinde satışın ön plana çıkmasına yol açtı. Satışlara da yüksek rasyoları nedeniyle Nasdaq endeksi liderlik etti. ABD 10 yıllık tahvil faizi 2,88%’i görmesinin ardından 2,84%’e kadar geriledi. Dolar endeksi kazanımlarını koruma eğilimi gösterirken, ons altın gün içinde 1993 Doları görmesinin ardından sınırlı geri çekilme yaşadı.

“Konuşmalar ve IMF toplantısı”

Haftanın önemli başlıklarından birisi bugün başlayacak IMF toplantısı olacak. Bugün Yeni Zelanda Merkez Bankası Başkanı Orr’un konuşması takip edilecek. Haftanın devamında ise ABD, Euro Bölgesi, İngiltere ve Almanya’nın merkez bankası başkanlarının konuşmaları takip edilecek. Özellikle faiz artırım beklentilerinin yoğunlaştığı süreç nedeniyle konuşmalar bir kat daha önem kazanmış durumda.

 “Yılın ilk bilanço sezonu başladı ”

ABD ve Avrupa’da savaş ve salgının gölgesinde yılın ilk çeyreğine ilişkin bilanço sezonu başladı. Planlanan bilanço takvimini içeren raporumuza ulaşmak için tıklayınız.

19 Nisan 2022 tarihinde bilançosunu açıklaması beklenen Netflix ile alakalı raporumuza ulaşmak için tıklayınız.

Ons altın fiyatlamalarına ilişkin güncel olarak hazırladığımız raporumuza ulaşmak için tıklayınız.

Son 10 yılın en yüksek seviyelerinde işlem gören Mısır fiyatlamalarına ilişkin hazırladığımız raporumuza ulaşmak için tıklayınız.

Son dönemdeki geri çekilmelerin sürdüğü Alibaba hissesine ilişkin hazırladığımız raporumuza ulaşmak için tıklayınız.

Dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden Adobe hissesine ilişkin hazırladığımız özel raporumuza ulaşmak için tıklayınız.

“FİNANSAL VARLIK PERFORMANSLARI”

Bilgilendirme: Yukarıda yer verdiğimiz tabloda finansal varlıklara yönelik yüzdesel değişimler yer almaktadır. Analizler hazırlanırken güncel fiyat seviyesi baz alınarak kaydettiğimiz bu tablo, ilgili analiz size ulaştığında anlık fiyat değişimleri sebebiyle farklılık oluşturabilir. Bu sebeple de ilgili tablonun sizlere önemli varlıkların değişimlerini kolay bir şekilde bir arada görülmesi amacıyla hazırlandığı unutulmamalıdır.

GCM YATIRIM sizin için hazır! Yatırıma başlamaya hazır mısınız?
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri temsilcimize merhaba deyin!